kolmapäev, 14. oktoober 2015

tee ise pitskott #killerkott #mindkotib


Just praegu on jälle käimas agarad kilekoti(loe: killerkott)vastased kampaaniad. Hawaiil on asjad juba niikaugele läinud! Pole isegi patust puhas, tihtilugu avastan alles kassas, et korduvkasutatav riidekott jäi koju või autosse. Esimesel juhul on võimalus paberkott osta, teisel juhul saab õnneks kraamiga masina juurde kärutada ja seal kotti ümber laduda.
Oktoobris on käimas tore aktsioon kilekotivaba oktoober. Olen juba usinalt kaasa löömas ja teavitan teisigi! Novembris on loodetavasti kilekotivaba elu juba kinnistunud ja nii ta jääbki! Jäta kilekott poodi ja kasuta riidest kotti! #killerkott #mindkotib
Siin on sobilik lõpetada väikse kilekotirünnakuga :)


Riidest kott on tegelikult väga popp, iga ettevõte teeb endanäolise ja jagab neid reklaami eesmärgil suisa tasuta. Aplaus! (Kuigi ka see on juba liigne tarbimine :/)
Et aga olla isemoodi, siis tee oma kott ise. Kasutasin kilekoti enda disaini ja miks mitte valida kangaks peen pitsiriie! Ma avastasin poole töö peal, et pitsi on veidike vähe, aga lisatud teine kangas andis kotile veelgi lahedama väljanägemise!

Mida vaja?
1,4 x 0,7 m pitsi
soovi korral natuke sama laia muud kangast
kilekotti
õmblusmasinat(overlokiga eriti lihtne)
kääre


Kuidas teha?
Silu kilekott korralikult lauale ja lõika küljest kokku "kuumutatud" põhi ja sanga otsad.


Kasuta kilekotti lõikena. Pane sellele kahekordne pitskangatükk ja lõika kangale sisse vajalikud sälgud.


Kui tahad, lõika alumiseks osaks teisest kangast sobivas suuruses tükk ja õmble ülemise osa külge.


Murra sangad sisse ja õmble sangad pealt kokku nii, et pitsikihte on neli.


Murra koti alumisel osal ka sangade laiused sisse ja õmble põhi läbi.
Ongi valmis! Ja nüüd turule ja poodi!Kodus seisvad vanad kilekotid aga kasuta targalt ära! Lõika ribadeks ja heegelda korve, istepatju või nokatseid.
Muide õhukestest kilekottidest saab teha ka tugevat kile"kangast" ja sellest omakorda võid teha uued saapad.
Kui aega ja tahtmist, tee ühekordsetest õhukestest kilekottidest selline lamp, mis aastaid tagasi mulle ühel konkursil peavõidu tõi :)! Juhheeiii!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar