teisipäev, 22. november 2016

tee ise nõelapadiVaikselt, vaikselt kolin linnast asju maale. Oma meisterdamiskraamiga olen oodanud kauem, kui muude asjadega, sest käsitöömajake ei ole veel päris valmis. Okei, tegelikult on puudu ainult riiulid seintel (mis, ülla-ülla, said samuti just nüüd paari päevaga valmis - kiiremini, kui mina oma lugusid kirjutan :D), kuhu ma oma seda tavaari ladustama tahangi hakata :) Nii et nüüd ongi asi juba minu taga - pane lihtsalt kõik omale kohale!

Igal juhul on mul ajaga kogunenud karpide viisi igasuguseid põnevaid asju - ehtejuppe, pärleid, kivikesi, paelu, lukke, kangatükke, tööriistu, kangavärve ja riidetükke. Need kõik tahavad ju saada korralikult organiseeritud ja edasi elada oma kindlas pesas.
Jättes kõik muud asjad hetkel ootele, võtame käsile kõige olulisema - nõelad! Just :D Kõige pisemad ja kõige usinamad kaotsi minekul. Nõelapatju võib teha muidugi nii- ja naasuguseid, ümmargusi ja kandilisi, suuri ja väikeseid, oleneb, mida kellelgi vaja. Minul näiteks oli vaja lisaks tööülesannete täitmiseks väikest nunnut elukat, kes mind töölaual ka niisama seistes rõõmustaks :)

Ja kuigi ma päris tsirkust ei armasta ega toeta, siis teemana nt kangastel või mänguasjadena meeldib see mulle väga. Seega sai see nõelapadi väga värvikirev. Kuna mul nõelu ikka jätkub, siis tuleb vist veel mõni elukas elevandile lisaks teha, et tal üks igav ei hakkaks.

Mida vaja?
plastikust mängulooma, nt nendest mõnda (Prismas müüakse erinevaid kvaliteetseid ja ilusaid plastloomi, vist 4-6 euro kandis tükk):
kaunistuseks paela, pärlit, traati vms
superliimi
polümersavi
akrüülvärve
pintslit
kangatükki
kääre
vatiini
niiti ja nõelaKuidas teha?
Kaunista elevant, tiiger või lõvi oma soovide kohaselt - keri ümber säärte kuldset traati, liimi peanupule pärlike, keri ümber keha või kaela paelaribasid. Kinnita kaunistused liimiga. (Minu Vant sai seeliku ümber ja pärlikrooni pähe tegelikult juba Mareti ajakirjale tehtud meisterduse ajast, seega väike sohk :))


Lõika kangast umbes 15 cm läbimõõduga ring, nõelu serv läbi ja tõmba niit kokku.


Täida tekkinud paun tugevalt vatiiniga ja liimi saadud pallike loomale selga. Lase kuivada.


Vooli savist kergelt koonjas silinder ja lase ära kuivada. Värvi ära ja liimi loom silindrile. Lase kuivada ja torka nõelad paika!
NIPP!
Et saada ilusaid kolmnurki, tee mõlemale servale nõelaga 12 punkti ja ühenda need joontega.


NIPP!
Lisaks sellele on veel üks võimalus, kui saviga jännata ei viitsi. Liimi loom näiteks väikesele alustaldrikule. Siis on nõelapadjal veel teinegi otstarve, taldrikule saab panna hoiule pärleid, nööpe vms.

1 kommentaar:

  1. Jaajaaa - kõige tähtsamad asjad enne - nõelad! ;) Seda elevantsi võib maal elamise pärast täitsa kadestada! ;)

    VastaKustuta