pühapäev, 8. jaanuar 2017

tee ise soojakott


Väikese beebi emmena, nagu ma nüüd jälle olen, tekkis vajadus soojakoti järele. Pisikestel inimestel on ju tihtipeale kõhuvalud, mida soojakotiga hea leevendada. Soojakotti saavad muidugi kasutada ka teised pereliikmed. Mõnikord ikka valutab selg või põlv, siis on hea abimees kohe võtta!

Täidiseks kuivained - riis, tatar, kruubid vms ja kattena kasutatud mõnusad, pehmed kangad ning paarkümmend minutit õmblusmasina taga ja kott ongi valmis.
NB! Soe soovitus Kadrilt - lisa kuivainele sekka ka kuivatatud lavendlipuru, see rahustab :)

NIPP! Valu leevendamisele lisaks toimib kott ka sarnaselt alljärgneva meisterdusega :D Alles eile katsetasin - panin beebi voodisse ja asetasin kotikese talle õrnalt peale. Magas nagu beebi :)

#6 Pane beebi seljale ubadega täidetud kinnas, 
kui sa tahad, et su lapsed oleksid armastatud, 
aga sa oled ise liiga väsinud

Mida vaja?
sisukangast
kattekangast (nt fliis ühele, puuvillane teisele poole)
riisi, tatart vms terasid
kääre
õmblusmasinat
nööpnõelu
niiti ja nõela


Kuidas teha?
Lõika kahekordseks murtud sisukangast ümarate nurkadega piklikud tükid suurusega u 30 x 15 cm.


Õmble kaks kangapoolt omavahel kokku, jättes otsa väikse avause, kust saad tatra sisse kallata.Kattekangast lõika üks piklik tükk, mis on 1-2 cm sisutükist suurem.


Teisest kattekangast lõika kaks tükki, mis kattuksid u 5 cm. Sedasi tekib tasku, kust saab tatraga täidetud sisukoti sisse pista ja vajadusel katet pesta.


Murra taskuga poolel ära servad ja kinnita nööpnõeltega. Õmble servad läbi.


Õmble kahe kattekanga pooled omavahel kokku, paremad pooled vastakuti. Keera töö õigetpidi, pista tatraga täidetud sisukott taskust sisse ja ongi valmis.


Kasutamiseks pista kott mikrolaineahju või tavalisse ahju ja lase kott soojaks. Ettevaatust, et kott beebi jaoks liiga kuum ei oleks!


1 kommentaar:

  1. Kusjuures eriti hea on veel kui panna kuivainete sekka ka kuivatatud lavendlipuru. Rahustab.

    VastaKustuta