esmaspäev, 13. märts 2017

tee ise kahest linikust kott


Nagu ikka, on mul õnnest puudu jälle üks kott! Õnneks sain seekord selle mure lahendada 15 minutiga, sest koti tegemiseks oli vaja kotipaela ja kahte linikut. Isegi servad olid ääristatud!

Kuigi killekoti kampaaniast on juba poolteist aastat möödas, on mu toonane pitskott siiani alles, endiselt väga nunnu ning piisava mahutavusega! Riidest kotte on mul tegelikult veel ja veel, mõni on nii armas, et poodi ei raatsigi kaasa võtta. Paljud on reisidelt ostetud ja seega eriti hinnalised (tunne on natuke nagu vanasti, kui kilekotte kokku osteti :D).
Kes kogub tasse, kes külmkapimagneteid, mina üritan reisilt kaasa tuua alati ühe vinge kujundusega poekoti ja mere äärest kokku korjatud kivikesi.

Eve tüdrukuteõhtul siiditrükitehnikas tehtud kott kaskede ja pruutpaariga, 
roosidega kott õe õmblejannalt, 
orgaanikakott Pariisi messilt(aitäh, Leela),
 kollase-musta-valgega Ikeast,
tumesinine taimedega Habitarelt 
ja pesukaru-õhupall Mehhikost (aitäh jälle Leelale)

Kõik, kes mind lähemalt tunnevad, võivad kinnitada, et ma olen terve elu otsinud "seda õiget" käekotti, mis vastaks kõikidele kriteeriumitele. Ja milline see ideaalne kott siis on? Kindlasti peab kotil olema kaks lühikest sanga ja üks pikk, piisavalt suur ja muidugi võiks selle küljes ka rippuda tutike või paar :) Suuremast kotiotsingust olen tegelikult juba loobunud, sest neid nö ebatäiuslikke on liiga palju kogunenud. Aga põnevaid leide näen poes ikka ja mõnikord on vaja ka ise midagi uuemat valmis teha. Nagu näiteks see sini-must-valge eksemplar.


Kogu lugu sai alguse sellest, et nägin Hemtexis soodukate ajal laheda mustriga linikuid. Ääristatud ja puha, lihtsalt võta kätte ja anna neile veelgi põnevam elu kotina.


Ja kui peaksin kotist ära tüdinema, saan alati õmblused lahti harutada ja ongi jälle kaks ilusat lauakatet olemas!

Mida vaja?
kahte paksemast kangast linikut
tugevat paela
1 m nööri
niiti
õmblusmasinat
nööpnõelu
kääre


Kuidas teha?
Lõika paelast lühikesed sangad, 20-25 cm. Kuumuta otsad tulega, et paelad ei hargneks.


Murra keskmine osa pikuti pooleks ja kinnita nööpnõeltega.


Õmble keskmised osa läbi.


Kinnita kaks paelajuppi ühe liniku pikematele servadele, u 2/3 peale. Paelajupi vahele pista nöör, tee sõlm otsa, et töö käigus välja ei vupsaks. Vaata, et pael oleks tihkelt ümber nööri.


Õmble nöörijupid linikule.


Pane linikud pahemad pooled vastakuti kokku ja õmble kolm serva läbi. Ümber ei hakkagi pöörama!


Kinnita ülemisele servale lühemad sangad ja õmble tugevasti kotile.Nüüd ongi kott valmis! Kui kotis on vähe asju, kasuta pikka sanga, kui rohkem, vea käe otsas! Milline mitmekülgsus :)Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar