kolmapäev, 14. juuni 2017

tee ise hõlmikkleit


Kui ma seda Lacoste kleiti viimases Kaubamaja Hooajas nägin, siis teadsin, et pean sellise endale saama! No loomulikult ei hakka ma raha koguma, et seda endale osta - teen ikka ise olemasolevast kangatükist! Mõeldud tehtud! Suur suvi ka tulemas, pulmad ja muud pidustused, kleiti on ju vaja :)


Töö käigus selgus, et mul valmib kahepoolne kleit. Algne põhikangas oli see tuhm sinine/hall, mille voodriks tõi õde mulle ilusa tumesinise kanga. Nüüd tundub, et hakkan seda kandma pigem vooder väljaspool, sest see tumesinine on just minu maitse järgi! Kuna kasutasin selliseid kangaid, mida hetkel võtta oli, siis tuli kleit üpris tavaline ja tagasihoidlik. Aga siit soovitus - kasuta just võimalikult erinevat tooni kangaid, et tulemus ekstra lahe tuleks! Kõndides ju paistab vooder välja ja sarnane kangas ei oma mingit erilist efekti :) Nüüd on test-kleit tehtud, kui ilusad kangad leiaksin, saan ju teise eksemplari juurde toota!


Kleit sai tõesti hästi mugav! Kasuta kleidina või hommikumantlina! Hõlmikkleidid on nagunii minu suured lemmikud ja see, et kleit on isetehtud, lisab sellele veelgi suuremat väärtust!Tegelikult on minu kleidi lõige ikkagi veidi teistsugune kui inspiratsiooniks olnud Lacoste oma, sest kangast polnud piisavalt ja seega ei saanud teha pikemat käiseosa. Selle katsetuse jätan ma järgmiseks korraks, põnevama kanga puhuks! Aga lihtne maika-käis sobib ka! Ja kapuuts jäi ka seekord tegemata, aga ei tea kas seda olekski üldse vaja :)


Suvisel ajal on sügavad lõhikud heaks tuulutuseks, aga kui tunduvad olevat ikkagi liiga suured, siis saab alati küljeõmbluse pikema teha.

Piltidega seekord töökäiku üles ei võtnud, sõnalisest õpetusest ja joonisest vast piisab ka ...

Mida vaja?
2 m kergelt venivat kangast
2 m voodrikangast
kääre
niiti
õmblusmasinat
nööpnõelu

Kuidas teha?
Lõika kangast seljatükk ja kaks ühesugust esitükki. Samamoodi ka voodrist.
Vaata visand-joonist:


Venivast kangast kleidi mõõdud on 36-40 suuruse vahemikus. Hõlmikkleit soosib kaalukõikumist, läheb selga igal moel.
* Pole siis ime, et need kleidid on Diane von Furstenbergi lemmikud - nad on nii mitmekülgsed! :)

Õmble kokku õlad ja küljed, jättes kahele poole nii pikad lõhikud, kui ise soovid. Õmble sedasi nii voodri-, kui ka põhikangast. Ühele küljele jäta mõlema kanga sisse avaus vöö jaoks!

Õmble ülejäänud kangast vöö (või mõnest muust venivast kangast), murra 12 cm laiune riba pikuti kokku ja õmble serv läbi. Mina tegin vöö võimalikult pika, et saaks mitu korda ümber kõhu kerida. Lõika vöö kaheks - 2,5 m ja 1,6 m pikkusteks juppideks.

Lõikasin kleidi allserva nurgad maha ja tegin nad kaarjaks, aga ka täisnurgad toimivad sama hästi.

Pane vooder ja põhikangas omavahel paremate pooltega kokku, kinnita nööpnõeltega ja kleidi esiosade vahele kinnita vööd. Õmble terve kleit mööda serva läbi, jättes ainult käeavad lahti.

Keera kleit käeavadest õigetpidi ja äärista need.

Mina kerisin õlgadele kangaribad ja õmblesin käsitsi paari pistega kinni, see muutis tulemuse palju kenamaks kui oleks olnud tavaline maika-stiilis ülaosa.

Pressi kleit üle ning kanna kumbapidi soovid!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar