kolmapäev, 5. juuli 2017

tee ise kärbsepiits


Seekordseks meisterduseks on täiesti vajaduspõhine asi. Eriti seal kus hoolimata võrkudest akende ees lipsavad tuppa kärbsed :D Eelmisel aastal soetatud suvaline piits läks loomulikult selleks suveks kaotsi ja oli uut vaja. Mida aeg edasi, seda vähem tahan poest asju osta (Aitäh Nullkulu inspiratsiooni eest!) ja seega oli vaja see ise teha. Okei, ega need kärbsed mind ennast nüüd väga ei häirigi, aga on pereliikmeid, kes neid kohe üldse ei salli :)


Igal juhul, olin eelmisel nädalal väiksel "puhkusel" maal, memme juures ja seal ma selle olemasolevatest materjalidest valmis vorpisin. Nahatüki lõikasin pööningul leitud muldvanast kotist, sealt saaks veel kümme kärbsepiitsa juurde teha! (note to self! selle aasta jõulukingitused :)))

Mida vaja?
20 x 20 cm (kunst)nahatükki
kääre
pliiatsit
augustajat
puupulka
nööri
saagi
PVAliimi


Kuidas teha?
Joonista naha pahemale poolele kärbsekuju ja lõika välja.Augusta näiteks silmad ja veel mõni koht, et lüües tuul läbi pääseks.


Sae puupulgast sobiva pikkusega jupp, lihvi liivapaberiga üle. Sae ühte otsa sisse sälk, kuhu suru kärbes "ninapidi sisse".Mässi nööri ümber pulga mõlema otsa, kinnita liimiga.


Ja ongi valmis!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar