pühapäev, 24. jaanuar 2016

organiseeritud elu

Foto: internet

Ma olen hull, kui asi puudutab elu organiseerimist ja millegi korda seadmist. Kui kodu on prügi alla mattunud, siis energia seisab ja ei suuda ega tahagi nagu eriti midagi teha. Ülestehtud voodi, korras lastetuba, -nurk, tühjad kapipealsed ja lauad ning puhtad põrandad - muud ei oskagi healt elult tahta :) Võta korra nädalas, nt pühapäeval ette mõned kiired tööd, et uut nädalat puhtalt lehelt alustada.

* Pane kirja kõik tuleva nädala eesmärgid, sel viisil on tõenäoline, et need ka saavutad.
* Pane kirja nädala ülesanded ja ka vajalikud tehtavad tööd iga päeva kohta. Kuigi need võivad muutuda, aitab see ikkagi.
* Puhasta arvuti desktop - kiirelt sinna salvestatud pildid, dokumendid ja muu hakkavad varsti taustal olevat pilti varjutama, muudavad arvuti tööd aeglasemaks jne. Iga asi omasse kausta, et neid sealt hiljem ka paremini üles leida.
* Sorteeri paberimajandus. Viska üleliigsed paberid ja tšekid ära või kasuta võimalusel tulealustuseks.
* Pese voodilinad ja pane voodile uus pesu. Mõnus on uut nädalat värske voodipesu keskel alustada.
* Korista toad kiirelt - pane asjad nende õigetesse kohtadesse, pindadele tekkinud praht ja muu ebavajalik pudi viska prügikasti mitte sahtlisse, et äkki läheb kunagi vaja.
* Võta käekotist kõik asjad välja ja säti ka seal kord majja. Minu omasse tekib igapäevaselt manti, mis sinna ei kuulu. Kott muutub järjest raskemaks ja tähtsatele asjadele jääb järjest vähem ruumi.
* Vaata üle nädala ilmateade ja mõtle välja, mida iga päev selga panna kavatsed. See on hea ajasääst, kui sul on õhtul välja mõeldud, mida hommikul selga tõmbad. Minu jaoks väga oluline punkt, sest kui riideid on palju, siis on palju ka valiku võimalusi ja seda keerulisem elu...
* Korrasta ka riidekappi (seda kasvõi korra kuus) - võta kõik asjad välja, vaata kriitilise pilguga üle, mida sa kannaksid ja mida mitte. Hea nipp! Kui võiksid seeliku, kleidi, pükste või jakiga välja restorani või tööle minna, siis võid asja kappi tagasi panna. Laia jaki või vormitu seelikuga pole midagi teha ja on aeg need heategevusele annetada.
* Töölaud hoia puhtana. Kindlasti tekib sinna igapäevaselt kõikvõimalikku alustades teetassidest lõpetades pähklikoorte, nõelade ja niitidega.
* Pane iganädalane korrastuspäev kalendrisse kirja, et oleksid ette valmistunud :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar