esmaspäev, 12. september 2016

tee ise lillepott


Viimane piisk karikas! Mu väiksed lillepotid lendasid aknalaualt maha nii, et terve tuba oli mulda täis. Olgu-olgu, see karikas mul nüüd nii kiirelt ka ei täitu, aga see oli heaks tõukeks teha teoks plaan, mis juba ammu peas oli küpsenud. Valada valmis uhked betoonist lillepotid! Ja mitte nii sama vaid ikka kahekihilised! Valget tsementi olen kasutanud tordialuse juures, aga seekord oli kasutada ka musta värvi müürimörti. Ja kui juba sellised materjalid käepärast, siis muidugi oli vaja neid kahte koos kasutada, et vaadata, mis saab. Tulemus on minu arvates lihtsalt suurepärane! Segud haakusid omavahel hästi ning tekitasid mõnusaid segunemisintsidente. Nüüd on alles veel kolmas, väike kott tavalist halli betooni, millest varsti veel midagi valmistan, mis aga kindlasti ei ole sugugi tavaline. Püsige lainel :D

* Kogu ürituse juures tulid mulle appi sõbrad Veljo ja Raili (kellest üks otsis välja valge, halli ja musta segukoti ja teine väikse osa nendest käe otsas kohale vedas :) Aitäh musirullid!)

Mida vaja?
musta müürimörti
valget marmorbetooni
erinevas suuruses plastikust topse (suured ja väikesed joogitopsid, vahtplastist supikausid)
toidukilet
kive vm raskuseks
segamisnõud, lusikat, vett

Kuidas teha?
Kõigepealt valmista ette esimene segu (see, mis allapoole jääb), minu puhul must. Mida paksema segu teed, seda kiiremini see ära kuivab. Kalla suurema vormi põhjale ja lase kuivada.


Kui alumine kiht on juba kuiv, peal ainult õrn vesine kiht, võid valmis segada teise segu (marmorbetoonis olid vahvad valged kivikesed, mis settimisel endast mingit järge ei jätnud) ja selle esimesele otsa kallata. Siin on keerulisem moment selles, et saaksid väiksema vormi ilusti suurema keskele sättida ja selle ümbruse seguga täita. Et vorm segu seest välja ei kerkiks, täida see kividega. Jäta kuivama.Vaata, kui vahva värvide segunemine!


Lõika vormid lahti ja hõõru tervad servad liivapaberiga üle.Istuta lilled sisse ja lillede uued pesad ongi valmis :)Pikematesse vormidesse sättisin lõikelilled. Pott peab vett ka väga hästi!


Ja vaata, kui hästi veel pliiatsid-pastakad-pintslid ennast tugevas topsis tunnevad!

2 kommentaari:

 1. Kust poest saab marmorbetooni?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vabandan, aga märkasin kommentaari alles nüüd.
   Aga see marmorbetoon on Uninaksi toode, seega eeldan, et mõnest hästi varustatud ehituspoest :) https://uninaks.ee/en/toode/marmorbetoon/

   Kustuta