neljapäev, 6. oktoober 2016

tee ise tähevaagen


Järjekordne soe sügispäev Niidil. Mis siis ikka lapsega ette võtta, kui mitte järgmine meisterdusprojekt.

Sverrele meeldib issi juures Savikojas voolida ja savi näppida, aga kuna põletus- ja glasuurimisprotsessid on aeganõudvad, meeldib mulle mõnikord kasutada ka isekuivavat savi. See ei maksa palju ja on just paraja konsistentsiga. Üks miinus sel muidugi on, tassi sellest just teha ei saa ja süüa sellest tehtud taldrikult ei maksa. Aga vahvaid kaunistusesemeid koju saab sellest teha küll ja küll!

Selline tähtedega keerutamine taldrikul oli mul ammu plaanis, võiks ka päriselt savi peal proovida, kuidas välja tuleb. Selle jaoks võiks muidugi juba täpsem kavand olla, et ei tekiks veidraid üleminekuid nagu meil.
Ma enda taldriku teksti ei reeda, ei ole eriline šedööver (has to do something with really strong people :)), aga Sverre oma pärineb tema (no minu ikka ka :)) lemmikraamatust - Oskar ja asjad, suurepärase A.Kivirähki sulest. Ja kõlab see nii: "Talvemantel jõi ära!"-"Mis asja ta ära jõi?"-"Vere! Lakkus kõik loigud kuivaks. Veri meeldib talle koledal kombel. Kogu aeg joob seda!" Veidi võigas küll, aga ääretult naljakas kui veel ilmekalt ette lugeda!

Viimistlesime Sverrega oma tööd veidike erinevalt - tema värvis oma taldriku üleni ära, mina tegin sama, aga pühkisin niiske lapiga osa värvi maha - et taldrikule tekiks vanaldane ja väsinud ilme. Tuli enam vähem selline välja ka nagu ma planeerisin. Ja värvist ise - Maraboul (Vunder/Skizze poest) on vahva läbikumav kuldne värv, mis muutus valgega segades beežikaks, samas läikis endiselt õrnalt. Soovitan soojalt põnevateks meisterdusteks!Mida vaja?
isekuivavat savi
tainarulli (vms nt pudelit)
tähetempleid
akrüülvärvi
pintslit


Kuidas teha?
U 20 cm läbimõõduga taldriku jaoks kasutasin pool sellest väiksest savipakist. Mätsi käte vahel palliks ja rulli õhemaks.
Lõika ümaraks (kasuta nt taldrikut või potikaant žabloonina) ja silu servad.


Vali välja tekst, mida soovid taldrikule kanda ja asu asja kallale. Tembelda serv tähti täis ja mine edasi järgmisele ringile. Tõsta saviplaati vahepeal laualt üles, et see sinna kinni ei jääks.Pane saviplaat toidukilega kaetud taldrikule või kausi süvendisse(et saaks ikkagi kaarjat vormi) kuivama.


Vajadusel lihvi liivapaberiga kuivanud taldriku servad üle ja kata akrüülvärviga.

Vasakul all nurgas on puhas kuldne, otse tuubist. Ka jube vinge!!

2 kommentaari:

  1. Mmm, kui ilus! Ei tea, kas sellise isetehtud tähetaldrikuga annaks kummitusi ka välja kutsuda ;)?

    VastaKustuta