reede, 16. detsember 2016

tee ise uksepärg


Veel jõuab, veel jõuab! Ja kui ei jõuagi enne pühi selle kiire asjaga valmis, siis miks ei tohiks ust pärjata ilusa kaunistusega ka jaanuariks või veebruariks. Talvine aeg on ju nagunii nii pime ja kõle, et igasugune kodu kaunistamine aitab kaamost vähendada.

Eelmisel aastal oli mul uksel väga traditsiooniline ja väga massiivne kuusering, punase paela otsas rippumas. Sel aastal lähenen hoopis minimalistlikumalt. Natuke üht ja natuke teist ja tulemus on samuti väga armas ja peen.

Kõigepealt võta perega ette väike jalutuskäik metsaservale või aianurka. Korja mõned mahalangenud kaseoksad ja nopi kuuselt või männilt paar väikest oksakest. Maast otsi mõned käbid ja ongi põhikraam olemas. Mine tuppa sooja, valmista piparkookide kõrvale soe tee ja võta endale 15 minutit. Just niipalju on vaja aega, et uksekaunistus valmis saaks!

Mida vaja?
traadist riidepuud
õhemat sidumistraati
kuuse- ja kaseoksi
käbisid
värvi


Kuidas teha?
Venita riidepuu rõngaks. Konksu võib rohkem kokku keerata, et teha selle selle riputamiseks teine rõngas.


NIPP! Riidepuu võiks ka spreivärviga üle võõbata, nt kuldseks või neoonroosaks :) Aga kuna mul pole sooja kohta, kus praegusel ajal spreitada, et värv ära kuivaks, siis jääb see mõte ära :)

Mässi kaseoksad osaliselt ümber rõnga. Traadi abi polegi vaja, sest piisavalt pikad oksad kinnituvad ümber riidepuu lausa väätidena.


Seo väiksed kuuseoksad traadiga rõnga alumisele osale. Palju ei olegi vaja, paarist oksakesest piisab.


Värvi käbid soovi korral ära, lase kuivada ja seo nende ümber traadijupp.Riputa käbid rõnga keskele kaunistuseks.


NIPP! Kaunistuseks võid riputada ka puitpärleid, vildist lõigatud kuusekujukesi või paberist volditud tähekese.

Pane valminud ukseilu omale kohale. Ohh, nii kena sai! :)Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar