esmaspäev, 4. september 2017

tee ise heegeldatud beebipapudVarsti on külmad ilmad kohal, nüüd on õige aeg asuda beebile papusid heegeldama! Kuigi ma sellist mannavahuroosat eriti ei armasta, siis mu alateadvus nähtavasti ikka vahepeal laseb omatahtsi ja nii ma need kolm tooni lõngakorvist kaasa haarasin ning maale sõitsin, et vabal hetkel veidi näputööd teha. Õnneks sai üks roosa ootamatult otsa ja pidin natuke memme lõngajääke kasutama. Kahju, et see varem ei lõppenud - sest see hall sobib siia minu arvates ikka liigagi hästi!


Alguses pidid papud tulema hästi tavalised, lihtsalt maha keeratud servaga, aga ma ikkagi ei suutnud ja lisasin korraliku portsu merevahtu sussiservale. Tegelikult saab ju ka ilma selleta, sussid saavad kiiremini valmis ka, nii et selles suhtes on küll vaba valik. Ja susside valmistamise töökäik on tänu kokku voltimisele imelihtne! Kaks-kolm beebi lõunauinakut ja valmis nad saidki.


Sussid said üpris nunnud, nüüd peaks ennast kokku võtma ja selle aja leidma, et ka endale säärased valmis pusida! Võtab vist natuke rohkem aega, aga tulemus on kindlasti seda väärt! Hea viis vanu ja poolikuid lõngakerasid kasutada!


Mida vaja?
lõnga (mul oli kolm erinevat lõnga, kokku sai parajalt jäme materjal)
heegelnõel nr 6
heegelnõel nr 3
käärid
sukanõel

Kuidas teha?
Annan mõõdud 9-kuuse beebi jalale. Kui vaja veidi suuremat, väiksemat kui 12 cm jalalaba pikkust, siis lisa või võta ära mõned silmused. Oleneb ka, kui tihkelt heegeldada, proovitükk tuleks vast ikka teha.
Heegelda 23 silmust, jätka kinnissilmustega heegeldamist, heegelda 6 rida. Seejärel heegelda 13 silmust ja 11 rida. Saad laia L-tähe kujutise.


Soovi korral heegelda servale šleif. Selleks vaheta heegelnõel väiksema vastu ja jätka ainult ühe lõngaga.

Heegelda kolm õhksilmust ja seejärel ühte eelmise rea kinnissilmusesse viis kahekordset sammast. Heegelda nii rea lõpuni.


Peida lõngaotsad ja pane suss kokku - murra sääreosa ja jalalabaosa kokku. Õmble sukanõelaga kokku säär, ninaosa, sussiosa külg ja tald.Keera serv alla ja ongi suss ...

...  või jäta serv üles ja saad põlvikud!Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar