reede, 16. märts 2018

tee ise vest


Naljakas, et ma olen lapsest saati vesti usku olnud. Juba väiksena pandi mulle ikka villane vest selga. Arvan, et läbi aegade on neid olnud mu garderoobis suuremates kogustes, kui ühel tavalisel naisel neid olema peaks. Kuna olen üldiselt selline kihiline riietuja, siis üks nunnu vest sobib tihtilugu ilusti riidekihtide vahele. Teksavest sobib ka igale poole va juhul kui tegu pole puhta teksakostüümiga, siis on ikka liig mis liig :) Loomulikult on ka mõnusalt sossud (tehis)karvased vestid, mida on hea pintsaku peal kanda, kui ilmad veel veidike külmad on. Nüüd aga on mul selleks puhuks veel üks kaaslane, natuke peenemat sorti. Kerge vanaroosa pikk vest, millel isegi taskud küljes (milline eneseületus!). Ise tegin! Kahe päevaga! (kuigi oleks jõudnud ka ühega, aga disainilaadsed küsimused vajasid öö läbi mõtlemist :))


Idee sai alguse sellest, et nägin paar nädalat tagasi poes ühte "mantel miinus käised isendit" ja armusin täitsa ära. Mõni imestaks võibolla väga, et miks on korralik mantel ilma käisteta jäetud. Aga no midagi selles ikkagi on, et ma ei suuda vastu panna. Siin kaks stiilinäidet:Enda oma tahtis hästi lihtsalt teha, aga läks ikkagi veidike keerulisemaks, kui olin arvanud. Samas pole sellest midagi, sest välja tuli ta igati lahe. Kui kõrget kraed ei taha, siis võib vabalt võtta eeskujuks selle kasuka, lõigata veidi kitsamaks ja jätta ilma käisteta. Siis meenutaks ta ehk veidike seda teist näidet ülal. Veel kiirem variant olekski muidugi mõnel vanal mantlil käised ära lõigata ja servad lihtsalt kiirelt ääristada. Kuna üleliigset jakki võtta polnud, siis tegin ta algusest lõpuni ise. Kangas oli juba olemas ja näpud vajasidki veidike õmbluspraktikat.
*Minu variant vestikesest on väga lihtne, ekstra valisin ristkülikukujulise põhja. Sellise toote teeks üks korralik rätsep kindlasti teistmoodi, aga seda ma pole. Mulle sobib väga hästi ka selline basic diy variant! :))

Eriti lihtsalt kokku volditav!

Mida vaja?
villast kangast
voodrikangast
kääre
õmblusmasinat
overloki
niiti
nõela
nööpnõelu
paberit
pliiatsit


Kuidas teha?
Joonisevisandike:


Lõika põhikangast ja voodrist kaks ühesuurust tükki (lxk) 110 x 130 cm (suurusele M, suurenda või vähenda laiust vajadusel). Lõika mõlema kanga keskele kaks käeavaust. Abiks võid võtta mõne vesti või hästi istuva kampsuni, mille käeava järgi auke lõigata.Õmble paremad pooled vastakuti tükid kokku, jättes alumise osa lahtiseks. Lahtise osa voodri ja pealiskanga osa äärista eraldi ära. Keera vest õigetpidi ja õmble kolm serva veelkord üle.


Sälguta käeavauste servad, murra sissepoole(pressi vajadusel) ja õmble käsitsi servad läbi.Murra krae u 12 cm laiuselt ära ja õmble läbi. Alguses olin plaaninud teha krae hästi kõrge, aga töökäigus ilmnes, et tugev topeltkrae on parem valik.


Lõika paberist tasku, kinnita kangale, lõika selle järgi sobiv tükk, lisades 1-1,5cm õmblusvaruks, ülemine serv keera ära u 2 cm ulatuses. Sälguta kumerad nurgad ja lõika ülemise serva nurk maha. Pressi õmblusvarud ära, traagelda läbi, kinnita vestile ja õmble läbi.
Lõika vöö jaoks 17 x 15 cm tükk, õmble tunneliks, keera ümber, õmble servad läbi.
Äärista kaks väikest kangajuppi (15 x 4 cm), murra kokku ja õmble läbi. Kinnita saadud jupid vööaasadeks.


Lisa kraele kaks trukki, pressi vest vajadusel veelkord üle ja vest ongi valmis!!
Vaade seest ...


 ... väljast ...


... ja seljas!

Veel ilma trukkideta, need tuleb lisada, kui trukid poest ära toon :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar