esmaspäev, 11. veebruar 2019

paranda laste riideid


Oh neid kiirelt kasvavaid lapsi... Alles ta oli pisem veel kui kükitav mannatera, nüüd oskab legodest imeasju kokku panna ja täiskasvanuga sarnaselt argumenteerida. Ühelt poolt kurb, teisalt jälle nii lahe - mõtleks, sa ju lood endale ise parimaid sõpru :)

Igal juhul käib siia juurde ka riietest välja kasvamine, halvimal juhul pead neist lahti ütlema veel varemgi, tead ju küll - välja-pestamatud-plekid ja kärrrdi lõhenenud püksipõlv. Mõnikord on tegu eriti armsate esemetega, mida tahaks isegi selga panna. Ja siis juhtub sellega kohe esimesel selgapaneku päeval midagi - mustikamoosist orden rinnal või kukkumine kruusateel. Eks riided ongi ju kasutamiseks, aga enne kui temast loobud, vaata ikka enne, kas neid annab parandada või parajamaks õmmelda :)

Mul seisab juba ammusest ajast õmbluslaual hunnik riideid, mis vajavad parendamist ja parandamist. Ja ega see kuhi ju ei kahane, kasvab iki! Mis seals ikka, tuleb otsast alata!

Südamed, südamed..Lapsi on kaks ja sama palju rohkem on ka katkiseid pükse :) Lõhkisele püksipõlvele sobib imehästi mõni poes müüdav valmis patch/paranduslapp. Leidsin Tigerist saadud kirju pantrilaadse asja, sahtlist tuli välja veel litritest öökull ja kilejas materjalitüki, millest saad ise vajaliku kujuga tüki välja lõigata. Triigi läbi kanga või köögipaberi lapp põlvele ja valmis ta ongi. Pantri ja öökulli õmblesin siiski veel ka käsitsi üle, sest tundus, et nende taga olev liim kuigi hästi ei toiminud. Nii igaks juhuks! Kui auk on liiga suur, tuleb see enne kokku õmmelda või lisada pahemale poolele veel mingi kangatükk.
Täpid-täpidSain alles hiljaaegu teada, et pesumasinas ei saa pidevalt ainult 30-40 kraadi juures pesu pesta, sest pesus väljatulev mustus koguneb kuskile masinasse, et sealt siis nagu hunt karja kallale tulla minu ilusaid riideid rikkuma. Viskab suvaliselt tumepruunikaid plekke riietele, mida ei hõõru isegi sapiseebiga välja, mis muidu teeb kõigega imesid! Nii et olgu tegu selliste või siis mustika-, peedi- või banaaniplekkidega, kui muu ei aita, siis alati vali kangavärv! Nagu reklaamlause :)
Kasuta riiete tuunimiseks kartulitemplit, veinipunni (antud juhul just see), kasta ots värviseks tehtud käsnale ja edasi riidele. Või võta hoopis vaba käega, tõmba pintsliga täppe (nagu tegin siin Sverre pluusiga!) või kirjuta hoopis pluusile naljakas sõnum ja uus pluus ongi sündinud!RoosiaedTriibulise kanga pealt pole muidugi eriti midagi aru saada, aga pisikesed augud ja värviplekid oli vaja peita. Lõikasin puuvillasest roosilisest kangast tüki, traageldasin paika ja õmblesin tiheda siksakiga läbi.
Roosal pluusil oli samuti pesumasina "tubli" töö tagajärjel tekkinud plekk, mille peitsin pitsitükiga.Beebile kleit selgaVärsked  emmed teavad, et beebiriided jäävad kiirelt väikseks, eriti lapse esimesel aastal, kui kasv on kiire. Nunnust bodist, mis enam alt trukkidest kinni ei lähe, saab aga veel paar kuud kasutatava kleidikese. Lõika bodil maha alumine osa. Lõika sarnasest või just erinevast kangast 10-15cm laiune riba, äärista üks serv, krousi kokku ja õmble bodi alläärele. Konkreetse bodi juures murdsin laiema kanga pikuti pooleks, õmblesin toruks, krookisin ja õmblesin bodi alläärele. Tegelikult peaks tüll olema siin parim valik!


Peaaegu paras!Kui lemmiksärgi käised kole lühikeseks jäävad, aga pluusiosa on veel piisavalt pikk, tee käised veel lühemaks kummi abil. Kinnita pingule tõmmatud kumm käisele ja õmble läbi. Käised tõmbuvad lühemaks ja vahva väljanägemine on ka garanteeritud.


Nagu uus garderoob õmbluslaualt leitud! :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar