neljapäev, 28. mai 2020

tee ise multifunktsionaalne põllOh, siin ta nüüd on - kaua plaanitud kaunikene! Minu aia/iga-aja-põll/puusa-kõigekandja vms. Kannan seda nüüd igapäevaselt koguaeg! Mu peamine riietusese kodus on ikkagi retuus+pusa või kampsun ja nende taskute olukord ei ole ju sugugi kiita. Mõnikord on üldse raskusi telefoni käest panemisega.

Ammu olen vaadanud, veebis kolades, ilase suunurgaga erinevaid põllesid - küll satsidega, küll kohevaid, huvitavate ja lihtsate lõigetega (ahjaa, ühe teise, köögipõlle, tegin juba mitu kuud tagasi. Äkki kunagi jõuan ka selle õpetuseni ;)) ja teksadest tehtuid. Viimane mind enim huvitaski, mis puudutab just igapäevase nö tööpõlle, mis samas ei oleks nagu põll. Või siis võimalikult väike ja kompaktne. Teksade puhul on ju suur osa tööst ära tehtud - nööp ja taskud on juba olemas! Vaja oli ainult mõnusat vormi. Ja ma leidsin selle!


Võtsin aluseks ühe vanaroosa teksaseeliku, millel olid väikesed plekid siin ja seal, aga muidu istus hästi, oli mõnusast materjalist ja venis ka. Surfasin veidike netis, otsisin erinevaid lahendusi ja jõudsin saddlebag tüüpi põlleni, mis on põhimõtteliselt suured taskud kahel pool külgedel. Tundus, et igapäevaseks kasndmiseks on see liig, aga kui võtta ainult üks pool, siis see tundus minu jaoks olevat täpselt paras.

Esimese hooga seelikusse kääre sisse lükates oli korraks ikka hirm, et kas ma üldse suudan selle töö lõpuni teha või kas üldse välja tuleb. Enne seda jagelesin oma õmblusmasinaga, mis ketras niiti pooli ümber ja  ei tahtnud koostööd teha. Olin juba meeleheitel ja hakkasin õmblusmasina paranduse telefoninumbrit otsima, suutsin ikkagi selle "keerulise" probleemi lahendada :)!

Kui põlle/taskusüsteemi põhikuju käes, siis on vaja mõelda, millega põlle kaunistada või mis materjale kasutada kandiks. Ma läksin romantilist teed, sest et ... pitsid :) ja otsisin oma varasalvedest sobilikud jupid välja.


Loomeprotsess oli väga mõnus. Enne seda pusisime Sverrega toas mingit puidust autot kokku panna, mis tundus nii keeruline ja see oli nii väsitav, et lihtsalt viskasin end vahepeal põrandale pikali :D Aga saime ikkagi hakkama!! Seejärel andsin lastele loa vabalt multikaid vaadata, et saaksin omaette natuke stuudios nokitseda ja aju puhata.

Kõige keerulisem oli arvatavasti juppide paika saamine ja sobitamine, et kas teha nii või naamoodi. Tulemus sai nii äge, et ma ise ka imestasin :)


Kokku sai sellel põllele 7 taskut! Üks neist on salajane, kas tead kus see asub :D ?!
Põlle saab kasutada ka mingit meisterdustööd tehes või ilma seljakotita metsa minnes. Topid taskud vajalikku kraami täis ja paned käed ka veel tasku. Ma arvan, et see on mu uus lemmik kõhukoti järel ja kui ma seda aiamaal kohe mustaks ei tee, saan minna temaga veel linna poodigi. Mis sellest käekotist kaasa tassida ;)
Kui lähed õue, on vaja eriti just kevadel vaja kaasa võtta käärid, nöörijupp, töökindad ja tangid. Milleks aga pliiatsit ja puupulki vaja on? Need on loomulikult taimesiltide tegemiseks!


Mida vaja?
Teksapükse või -seelikut
Kääre
Paelu
Nahariba (siin kunstmaterjal, mida on parem õmmelda)
Nööpnõelu
Õmblusmasinat
Niiti

Kuidas teha?
Kui kasutad teksasid, siis lõika neil ära sääreosad, seejärel naksa pükstel või siinkohal seelikul maha üks tagumine taskuosa. Tasku lõika väikese õmblusvaruga maha (pildil veidi liiga lai).


Keera seelik teise külje peale ja lõika välja tükk nagu pildil. Ära lõika tasku siseosa katki, nööbi alt lõika ära lukk ja teise tasku juurest tee pikk lõige alla nurka.


Murra lisa tagatasku ülemine serv alla ja õmble see kõigepealt läbi. Seejärel äärista tasku teised servas siksakiga. Paiguta tagatasku osaliselt teise peale. Lisa väike jupp seelikukangast selle osa pikendamiseks veel tasku alla.Murra väike nahajupp pikuti pooleks ja õmble tagaosa värvilile paarist kohast kinni. Sinna saab pista tööriistu.Äärista lahtilõigatud servad kas sik-sakõmbluse või kandipaelaga.
Pikemale esiküljele paiguta äralõigatud kangast veel üks tasku. Seeliku allserv on siin hoopis tasku ülaservaks. Kaunistuseks Rõõmu-kaktuse paik ja sildike Made with love!


Ja multifuntsionaalne taskupõll ongi valmis!
Detailid:

PS Ka Nipiraamat õpetab maikuu ajakirjas vanadest teksadest põlle tegema! Vaata ajakirjast või veebist. Link: www.nipiraamat.ee

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar