esmaspäev, 20. november 2017

tee ise koll ja jänkuLastele on ikka nii tore asju meisterdada, ükskõik millise käkiga välja tuled - saad kiita. Minu oma käest küll :) Ja töö tegemise jooksul käib piilumas ja kiidab, "emme, sul on juba nii palju tehtud. Sa oled nii tubli!" (Päriselt! Nii juhtus! Ausalt öeldes ei suuda isegi uskuda...)

Just paar päeva tagasi rääkisime Sverrega sünnipäevadest. Ta uuris, et kas varsti kätte jõudval naabritüdruku sünnipäeval on ka mingi teema nagu meil on ikka olnud tema pidudel. Vastasin, et ei tea, võibolla polegi teemat. Ja lisasin (proovides empaatiavõimet kasvatada), et mõni laps saab sünnipäeva hommikul heal juhul ainult tordi ja palju-õnne-kallistuse. "Ja kingitused ka!" hüüdis Sverre. Mina jällegi kurval toonil vastu, et mõned lapsed ei saagi kingitusi. Selle peale ta mõtles kaks sekundit ja ütles: "kõige parem kingitus ongi emme!" :) No nii ilusti öeldud, ei saanud jagamata jätta!

Igal juhul meeldib mulle vähemalt Sverrele igasuguseid asju meisterdada, Gudrun ei saa vist veel asjast sotti, aga küll jõuab! Näiteks selle ägeda vaiba tegin Sverrele 2 a tagasi ja klotsid ja särgi ja päkapikusussi jne Kõike ei ole loomulikult jaksanud ka blogisse salvestanud.
Nüüd kahe lapsega peabki ju hakkama asju topelt tegema. Seetõttu võtsingi ette nii soki kui ka kinda!


Kinnas oli juba ammu üksikuks jäänud, mistõttu ta uue kolli-elu sai. Sokk on täiesti uus, mille paariline saab varsti samuti jänkuks ja hüppab kellegi jõulupakki.
Viimastest saab tegelikult erinevaid elukaid õmmelda. Aastakese-poolteist tagasi meisterdasin Sverrele ühest sokist kassi. Ta oli väga nunnu, aga kui tal üks silm peast tuli, sai temast piraat-kiisu.

Mida vaja?
üksikut kinnast ja madala säärega sokki
nööpe, pärleid
vilti
niiti
nõela
kääre
vatiini
1 väike pompom
kruupe


Kuidas teha?
Kolli jaoks:
Keera kinnas pahempidi ja õmble pöidla osa kinni.


Keera kinnas õigetpidi, topi vatiini täis ja õmble avaus kinni.


Õmble kollile vildiratastest ja pärlitest silmad ...


... lisa vildist keel/kihvad ...


... ja lõngast juuksed.


Valmis ta ongi!


Jänku jaoks:
Lõika sokk ninaotsast pooleks ja õmble tekkinud lõhiku servad läbi.Pööra sokk õigetpidi, topi vatiini täis ja lisa põhja ka kotike kruupe raskuseks.Õmble alumine osa kinni, tõmmates vastasküljed keskele kokku.Õmble kõrvad alt rohkem kokku.


Tiki jänkule pähe nägu ja kinnita sabatupsuks pompom.Pesakond ongi valmis - just täpselt Gudruni sünnipäevaks! Palju õnne - Guta 1 :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar