kolmapäev, 8. november 2017

tee ise küünlatopsid


Nonii, nüüd on see siis käes - pimedad õhtud jõudsid ametlikult pärale. Ei tea kuidas teistel, aga meie perele mõjus see kellakeeramine igati positiivselt!
Pidevalt oli jama hommikuti ülessaamisega, et õigeks ajaks laps lasteaeda jõuaks. Eesmärk on olla kohal hiljemalt üheksa, ja isegi sinna jääme tihtilugu hiljaks :D Nüüd ärkame ilusti beebi-äratusega kl 7 ja siis on kaks tundi aega süüa teha, multikaid vaadata, legodega mängida ja muidu uimerdada! Kevadine kellakeeramine on aga hoopis teine tera ...
Aga see varaõhtune pimedus on küll asja juures suureks miinuseks. Samas pole midagi teha, tuleb hakkama saada, ära ikka ei sure :) Mida siis kaamosega ette võtta? Valgustid toas põlema, igal õhtul tuli ahju alla ning loomulikult küünlad!


Beebi majjatulekuga on selle viimasega muidugi kehvad lood. Varem olen pannud teeküünlatopsid aknalauale, mis on maast umbes 40 cm kõrgusel - täpselt nii kõrgel, et beebi saab sinna ennast peale kõhutada. Jessikas! Mitte! Noh selleks sügis/talveks tuli midagi uut välja mõelda, lisaks söögilauale asetatavale küünlale (mida ta ka kätte ei saa).

Päevavalges näevad topsid ka nunnud välja!

Ruloo (mille tõmbame suhteliselt harva ette) ja akna vahel on paras vahe, kuhu mahuvad ära väiksed rippuvad küünlatopsid. Nii et polegi muud, kui konksud puidu sisse keerata ja traadiga topsid rippuma.

Mida vaja?
klaaspurke
traati
tange
akrüülvärvi
pintslit
nuga
konkse


Kuidas teha?
Puhasta klaaspurgid paberist ja liimijääkidest. Värvi topsid akrüülvärviga ja jäta kuivama.


Keera traadi otsa aas, säti ümber purgisuu ja tee teine aas nii, et nad oleksid vastakuti. Mässi traat ümber purgisuu kinni.


Kinnita traadijupp aasade otsa, millega saab purgi rippuma panna.


Soovi korral kraabi mõnelt purgilt värv maha, et tekitada südame- või tähekujutis.


Keera konksud aknalaua kohale ja pane traadi abil topsid rippuma.


NB! Kasuta riputamiseks ainult traati! Teeküünla leek on üllatavalt kuum!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar