kolmapäev, 4. juuli 2018

tee ise juuste kuivatamise turban


Number üks: mulle hullult meeldivad turbanid.
Number kaks: vaata number ühte!

Eelmisel aastal heegeldasin lausa kaks turbanit - väiksema beebi-Gutale ja suurema endale (Vaata siit!) ja vist lausa kaks aastakest tagasi muundasin ühe tavalise mütsi väikse nipiga turbaniks (Vaata siit!). Lisaks on mul kodus paar turbani-laadset peapaela ja pikast pashmina sallist on mulle korralikku turbanit keerama õpetanud joogaõpetaja Karis. No võib vist öelda küll, et see Maagiline Turban on mu salaarmastus!

Ka vannitoas tahan värskelt pestud juuksed rätikust turbanisse sättida, aga olen aru saanud, et tavaline saunalina on ikka liiga suur. Pea tahab teinekord hakata lausa otsast ära kukkuda. Lisaks peab teise rätiku ju võtma keha ümber keeramiseks!


Ühe meisterduse vanast froteerätist juba tegin (vaata siit!), nüüd tuleb teine. Rannarätikust Spa-turban! :)

... ja meil sai Leelaga nii palju nalja spa-turbaneid üles pildistades!
Kui turban ikka peas on, siis ei saa keegi kurvameelne olla :D

Mida vaja?
froteerätikut
kummi
nööpi
kääre
niiti
nõela
õmblusmasinat
nööpnõelu

Kuidas teha?
Ühest rätikust saab kaks turbanit.
Lõika suurem saunalina pooleks. Murra poolikud tükid veelkord pooleks ja lõika kahekordsest riidest pooliku tilgakujulised tükid mõõduga u 70 x 33 cm


Õmble kaardus osa masinaga üle. Äärista sirge osa servad.


Õmble kaarja osa õmblusele nööp, kitsa osa otsa kinnita jupike kummi. Proovi turbanit pähe, et leida täpsed kohad nööbile ja kummile, kui selle pähe keerad.

Pähe pnemiseks:
Kalluta pea alla, pane suurem osa pähe, keera kitsamat osa keerdu ja kinnita nööp aasaga.Nüüd pole muud kui juukseid pesema ;)


Turban hoiab nii õhemat parukat kui ka Rapuntsli kiharaid ;)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar